Wystawy

Malarstwo Teresy Smyl i Jolanty Rodak w Galerii „Przy Bramie”

Dodano: 17 lutego 2016, 20:07
Autor: Damian Drabik

fot. obraz Jolanty Rodak „Kot jesienny”
fot. obraz Jolanty Rodak „Kot jesienny”

Galeria TPSP "Przy Bramie" (ul. Grodzka 36) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Teresy Smyl i Jolanty Rodak. Otwarcie odbędzie się w piątek, 19 lutego, o godz. 17.

Jolanta Rodak jest lublinianką z pochodzenia. Od dzieciństwa interesuje się malarstwem, jednak swoje plastyczne zainteresowania zaczęła rozwijać dopiero w wieku dojrzałym. Od pięciu lat uczestniczy w zajęciach Ogniska Plastycznego TPSP pod kierunkiem mgr Waldemara Arbaczewskiego. Jej prace wielokrotnie były prezentowane w ramach wystaw zbiorowych TPSP. Członkinią Towarzystwa jest od 2012 roku. Obecna wystawa będzie jej drugą wystawą indywidualną, na której zaprezentuje prace powstałe w ciągu ostatnich dwóch lat.

Teresa Smyl również uczestniczyła w zajęciach rysunku i malarstwa pod kierunkiem mgr Arbaczewskiego w ramach Ogniska Plastycznego TPSP. Od 2013 roku należy do Towarzystwa. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych w „Galerii przy Bramie”. Na wystawie zaprezentuje pejzaże, kwiaty i portrety z okresu od 2013r. wykonane w technice akrylowej oraz suchym pastelem.

Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych powstało w roku 1964, dzięki grupie zapaleńców zainteresowanych działalnością związaną ze sztuką. Głównym celem statutowym TPSP jest upowszechnianie kultury w Lublinie, a całą swoją działalność skupia na krzewieniu wśród społeczeństwa zamiłowania do sztuk pięknych i kształtowaniu kultury plastycznej wśród jego członków a także mieszkańców Lublina.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna