Wystawy

MDK 2 przy ul. Bernardyńskiej: sztuka w "Poczekalni”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 marca 2015, 07:45
Autor: Anna Staniak

Tytułowa "Poczekalnia” to symboliczne określenie etapu w życiu początkującego adepta sztuki, zorientowanego na ćwiczenia wyobraźni i warsztatu, kształtujących artystyczną indywidualność.

Od martwej natury do natury wyobrażonej, od studium postaci i pejzażu po intrygujące kompozycje surrealistyczne - mnóstwo wątków w tej artystycznej poczekalni czeka na rozwinięcie lub porzucenie.

"Poczekalnię” wypełniły prace dwóch wychowanek pracowni plastycznej MDK 2 w Lublinie, Michaliny Brody i Agnieszki Zagraby, podopiecznych programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.

Młode artystki prezentują prace wykonane w technikach malarstwa wodnego, olejnego, rysunku tuszem i ołówkiem. Jeszcze nie znajdują, jeszcze poszukują, ale właśnie to otwarcie na poszukiwanie jest dla artysty wartością bezcenną. Jak mawiał S.Suzuki, "w umyśle początkującego jest wiele możliwości, w umyśle eksperta zaledwie kilka”.

Na wernisaż wystawy "Poczekalnia” Galeria Pracownia MDK2 przy ul. Bernardyńskiej 14 a zaprasza w piątek, 20 marca, o godz. 18:00. Wystawa będzie czynna do 20 kwietnia 2015 r.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna