Wystawy

MDK nr 2: wystawy z okazji Dni Meksyku

  Edytuj ten wpis

W Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Lublinie (ul. Bernardyńska 14a) w piątek (8 października) o godz. 11.00 otwarte zostaną dwie wystawy zorganizowane z okazji Dni Meksyku w Lublinie.

Pierwsza to "Muzyka rzeźby” – ekspozycja 16 rzeźb Jorge Gonzaleza Velazqueza, meksykańskiego artysty, który w swojej pracy czerpał inspirację właśnie z muzyki. Jego kompozycje wykonane są z włókna szklanego

Jorge González Velázquez urodził się w mieście Meksyk w 1966 r. Studiował w państwowej Szkole Malarstwa, Rzeźby i Ryciny "La Esmeralda” Narodowego Instytutu Sztuk Pięknych, specjalizując się w rzeźbie. Uczestniczył w dwudziestu wystawach zbiorowych w Meksyku i Europie. Mówi się o nim, że to niestrudzony eksperymentator, który wykorzystuje wiele materiałów, ale najczęściej korzysta z pianki poliuretanowej (!) i brązu.

Jest tym artystą, który niewątpliwie w sposób znaczący wzbogaca kulturę Meksyku i dzięki któremu trafia ona do wielu zakątków świata.

Jego rzeźby są niezwykle ekspresyjne, a idea pokazania muzyki poprzez pracę przestrzenną znalazła w tych formach znakomite odzwierciedlenie.

Drugą, otwieraną dziś ekspozycją jest wystawa pokonkursowa "XIII Międzynarodowego konkursu rysunku dla dzieci” pt. "To jest mój Meksyk” z tematem "Niepodległość i Rewolucja Meksykańska widziane oczami dzieci z całego świata”.

To temat niełatwy dla młodego odbiorcy, ale okazuje się, że wielka wyobraźnia najmłodszych artystów znakomicie sprawdziła się w pracach malarskich.

Wśród wyróżnionych dzieci z całego świata znaleźli się dziesięcioletnia Ola Rapa, siedmioletni Paweł Kłubko oraz dziewięcioletnia Natalia Zerebiec z Biłgoraja. Paweł i Ola znaleźli się pośród piętnastu laureatów konkursu, a Natalia otrzymała jedno z dwunastu wyróżnień, które przyznało jury.

Na wystawie zobaczyć będzie można 64 repliki najlepszych rysunków.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna