Wystawy

Mechaniczne oko w Galerii Zajezdnia

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 lutego 2013, 17:11

Michał Stachyra „Cud w Białej”
Michał Stachyra „Cud w Białej”

W piątek (22 lutego) o godz. 17 w w Galerii Zajezdnia przy Al. Kraśnickiej 25 wernisaż wystawy fotografii „Mechaniczne oko”. Zobaczymy prace kilkunastu lubelskich artystów

Na wystawie prezentowane są prace 14 lubelskich artystów. Wśród nich są: Krystyna Bagińska, Eliza Galey, Jan Gryka, Danuta Kuciak, Jarosław Koziara, Robert Kuśmirowaki, Marzanna Morozewicz, Anna Nawrot, Irena Nawrot, Mikołaj Smoczyński, Michał Stachyra, Jerzy Truszkowski, Sylwia Piotrowicz, Jacek Wierzchoś.

– To piąta wystawa zorganizowana w ramach obchodów 40-lecia kierunków artystycznych w naszej uczelni – mówi Irena Nawrot. – Prezentowaliśmy dwukrotnie grafikę, malarstwo, rzeźbę, teraz zobaczymy prace tych osób, które albo pracują na uczelni lub są jej absolwentami ale funkcjonują w szerszej przestrzeni sztuki. Przyjęłam zasadę kontekstu historycznego, a nie aktualności. Dlatego znajdą się tu prace wykonane na przestrzeni lat 1980–2012. Chciałam skonfrontować działalność artystyczną z aktualnymi tendencjami w sztuce polskiej. Na wystawie zobaczyć będzie można na przykład fotografię konceptualną, związaną z land-artem, portretową, inscenizacyjną, dokument artystyczny.

Nie wszyscy prezentowani tu artyści zajmowali się wyłącznie fotografią. Nieżyjący już Mikołaj Smoczyński był autorem instalacji, w kręgu zainteresowania Elizy Galey jest film, a Anna Nawrot tworzy obiekty.

Kilkadziesiąt prac, jakie zobaczymy da pojęcie o zmieniających się na przestrzeni lat kierunkach, a także o tym w jakim miejscu sytuowało się środowisko lubelskich artystów. KMO.  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna