Wystawy

Meksyk w Kawiarnio-Księgarni „Spółdzielnia”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 kwietnia 2011, 17:39

Na wystawie zobaczymy zdjęcia wykonane przez mieszkańców Ozolco (MATERIAŁY ORGANIZATORA)
Na wystawie zobaczymy zdjęcia wykonane przez mieszkańców Ozolco (MATERIAŁY ORGANIZATORA)

W środę (6 kwietnia) o godz. 17 w Kawiarnio-Księgarni „Spółdzielnia” (ul. Peowiaków 11) odbędzie się wernisaż wystawy fotografii pt. „Życie codzienne mieszkańców San Mateo Ozolco w Meksyku”.

Dorota Prymek, wolontariuszka Fundacji Poza Schematem przez dwa lata realizowała projekt wśród meksykańskiej społeczności w niewielkiej miejscowości San Mateo Ozolco. Prowadziła tam zajęcia edukacyjne dla młodzieży. Jednym z elementów programu były warsztaty fotograficzne. Uczyła młodych ludzi obsługi aparatu fotograficznego, podstaw kompozycji, wyjaśniała, jak fotografią opowiadać różne historie.

Młodzież realizowała jej koncepcję uwieczniając najbliższe otoczenie i sytuacje, jakie wydarzały się na co dzień. W ten sposób powstała wystawa złożona z ok. 30 barwnych zdjęć wykonanych przez młodych mieszkańców Ozolco. Rejestrowali to, co było im najbliższe, a więc codzienne czynności w domu, wokół niego. Fotografowali swoją rodzinę, przyjaciół, kolegów.

Zdjęcia opatrzone są podpisami, które opowiadają historię przedstawiona na zdjęciu, albo sytuację sfotografowaną przez autora.

W wernisażu weźmie udział autorka projektu i nauczycielka młodzieży – Dorota Prymek. Przedstawi prezentację multimedialną z jego realizacji, opowie o swoim pobycie w Meksyku i dwóch latach pracy w San Mateo Ozolco. Wystawę można oglądać do 13 kwietnia.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna