Wystawy

Metafora odchodzenia w Rozdrożach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 września 2009, 19:48

Cudownie ocalone z pożaru portrety ludowych muzykantów zobaczymy w czwartek (17.09) na wystawie w Rozdrożach.

W siedzibie Fundacji "Muzyka Kresów” przy ul. Jezuickiej 4 rankiem 9 listopada 2005 roku wybuchł pożar. Ogień strawił wiele kaset audio i wideo dokumentujących działalność fundacji od początku lat 90., a także większość płyt kompaktowych, książek i zdjęć z archiwum instytucji.

Były w nim fotografie Jana Magierskiego, na których sportretował wiejskich muzykantów, uczestników Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym z lat siedemdziesiątych. – Chcieliśmy je pokazać na wystawie towarzyszącej festiwalowi Najstarsze Pieśni Europy – mówi Jan Bernad, szef Muzyki Kresów.

Niektóre zdjęcia częściowo ocalały. – Wyjęte z popiołów, nadpalone fotografie stały się przejmującą metaforą odchodzenia tradycyjnej kultury i pustki, jaką po sobie zostawili jej wielcy twórcy. To skłoniło nas, by pokazać je w takiej postaci… – Bernad zaprasza na ekspozycję "Odchodzenie”.

Wystawa zostanie otwarta w czwartek w galerii Ośrodka Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych "Rozdroża”. Wernisaż zaplanowano na godz. 19. Adres: ul. Krakowskie Przedmieście 39.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna