Wystawy

"Mistrzowie Bluesa" - wystawa w Chatce Żaka

Autor: Damian Drabik

fot. praca Andrzeja Boja Wojtowicza
fot. praca Andrzeja Boja Wojtowicza

Galeria ACK UMCS Chatka Żaka (ul. Radziszewskiego 11) zaprasza na wernisaż wystawy prac Andrzeja Boja Wojtowicza - "Mistrzowie Bluesa". Wydarzenie towarzyszące siódmej edycji Chatka Blues Festival będzie miało miejsce 8 października o godz. 19.30.

Andrzej Boj Wojtowicz urodził się w 1959 roku. Jest malarzem, którego prace prezentowane były w ramach licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. - Artysta w portrecie usiłuje pokazać spotkanie z człowiekiem. Jego portret nie jest karykaturą, komentarzem, psychoanalizą ani publicystyką, stara się być spotkaniem z prawdą, drogą i życiem - piszą organizatorzy.

W Chatce Żaka będzie można podziwiać jego portrety mistrzów bluesa, zrealizowane w technice mieszanej. Pracę nad cyklem artysta rozpoczął w 2008 roku. Galeria odbyła rundę objazdową po Polsce – pokazywana wespół z występami brata – Marka Wojtowicza oraz oddzielnie na indywidualnych wystawach. Cykl stale się rozrasta.

Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (24 października 2016 o 11:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nawet nie napisano w jakim to mieście, dziennikarstwo... Czy Damian Drabik, który to pisał jest pierwszy dzień w pracy albo jest stażystą ze zapomniał napisać w jakim to mieście? tak to jest jak dzieciaki biorą się za pisanie
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna