Wystawa obrazów Magdy Giedroyć (zdjęcia prac)

Dodano: 3 października 2008, 17:45

Magda Giedroyć mówi, że potrafi zachwycić ją każdy obraz niezależnie od tego, w jakim czasie powstał i spod czyjego wyszedł pędzla.

Ale jej prace mówią o tym, że potrafi ją także oczarować świat niedostępny dorosłym. Często inspiracją dla niej są dziecięce zabawy, marzenia, baśnie z ich niezwykłą, czarodziejska atmosferą.

Artystka w lubelskiej Galerii ZPAP prezentuje obrazy, których bohaterem jest dziecko. I nie są to bynajmniej słodkie bobaski, a raczej zdecydowane osóbki, których oczka są ciekawe, miny wścibskie i można oczekiwać, że za chwilę mała dziewczynka tupnie nóżką. Na ich wyrazistych twarzyczkach z perkatymi noskami widać wszystkie barwy emocji. Wokół nich świat, do którego trudno się dostać, albo nawet który trudno zrozumieć. Ale bo też dorośli nie pamiętają ukochanych misiów i lalek, trudno im sobie przypomnieć baśniowe marzenia o zaczarowanych królewnach i dziwnych stworkach. W zadziwiający sposób Magda Giedroyć potrafiła to magiczne dzieciństwo zatrzymać w sobie i teraz przelać na płótno. Przedstawia nam to, o czym zabiegani, zapracowani, zestresowani, zapomnieliśmy.

Odbieramy jej obrazy z rozbawieniem, z nostalgią, a nawet pytamy z niedowierzaniem - "jak to, czy naprawdę tak było?”. Tak było. Lalki były kochane, misie personifikowane, z konikiem się rozmawiało, a krasnoludki istniały naprawdę. I tak naprawdę nie chcemy się obudzić z sennych wspomnień dzieciństwa. To wspaniałe, że Magda Giedroyć zabiera nas w czarowną podróż do przeszłości.

Prace Magdy Giedroyć można oglądać w lubelskiej Galerii ZPAP (ul. Krakowskie Przedmieście 62).

.

.
Czytaj więcej o:
0 komentarzy
Skomentuj
Na czas ciszy wyborczej wyłączyliśmy możliwość
komentowania na naszym forum. Zapraszamy do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.
Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje
maj 2015
P W Ś C Pt S N
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031