Wystawy

"Nie tylko Lublin" w galerii "Przy Bramie"

Dodano: 20 kwietnia 2016, 18:34
Autor: Damian Drabik

Galeria TPSP „Przy Bramie” (ul. Grodzka 36) zaprasza w piątek 22 kwietnia o godz. 17 na wernisaż nowej wystawy Anny Celińskiej-Banaszek „Nie tylko Lublin”.

Anna Celińska-Banaszek - wychowana w Tyszowcach, zauroczona Lublinem. Członkini Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie i uczestniczka licznych wystaw zbiorowych organizowanych przez TPSP. Malarstwo i rysunek są jej pasją, rysunek – od dzieciństwa, zaś malarstwo – od 2008 roku.

Na twórczość Anny Celińskiej-Banaszek silny wpływ ma dorobek Edwarda Hartwiga, jednego z najbardziej znanych na świecie fotografików polskich, który również szczególnie upodobał sobie Lublin i światło.

Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych powstało w 1964 roku, dzięki grupie zapaleńców zainteresowanych działalnością związaną ze sztuką. Głównym celem statutowym TPSP jest upowszechnianie kultury w Lublinie, a całą swoją działalność skupia na krzewieniu wśród społeczeństwa zamiłowania do sztuk pięknych i kształtowaniu kultury plastycznej wśród jego członków a także mieszkańców Lublina. 

Wystawa trwa od 22 kwietnia do 11 maja 2016 r. i jest połączona ze sprzedażą niektórych prac.

Wstęp wolny.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna