Wystawy

Niewidoczne! – otwarcie wystawy Liliany Piskorskiej

Dodano: 8 lutego 2016, 19:25
Autor: Damian Drabik

fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne

Centrum Kultury zaprasza na wernisaż wystawy Liliany Piskorskiej będącej wynikiem projektu, który artystka realizowała w ubiegłym roku. Otwarcie wystawy odbędzie się w sobotę, 13 lutego o godz. 19.

Projekt trwający do sierpnia do grudnia 2015 roku polegał na wyszukiwaniu oraz poznawaniu się z nieheteronormatywnymi kobietami z Lublina. Wzięły w nim udział 24 osoby. Piskorska proponowała spotkanie, rozmowę oraz wykonanie portretu, który następnie zwracała uczestniczkom. To one podjęły decyzję o tym czy pożyczyć go na wystawę – opisują projekt organizatorzy wystawy.

Co oznacza określenie nieheteronormatywna kobieta? Organizatorzy traktują je jako słowo-parasol zawierające w sobie największą możliwą ilość tożsamości wychodzących poza heteroseksualną.

Wystawa „Niewidoczne!” stanowić będzie podsumowanie projektu. Zobaczymy na niej portrety, które będą składać się na pewną opowieść o tych kobietach – ich historii oraz doświadczeniach. To zaledwie wycinek ich życiorysu zwracający uwagę na jeden konkretny aspekt ich życia.

Wystawę będzie można oglądać do 4 marca 2016 roku.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna