Wystawy

Nowa odsłona galerii Art

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 września 2012, 20:25
Autor: Kmo

W środę, 12.09, o godz. 17 otwarcie po remoncie galerii, która od 1957 roku mieści się w tym samym miejscu – przy Krakowskim Przedmieściu 52.

– Bardzo się cieszymy, że znów uczestniczymy w życiu artystycznym miasta – mówi Joanna Wysocka-Pikało, która będzie prowadzić Galerię "Art.” Związku Artystów Plastyków. – Jeszcze na dole, w galerii "Pod schodami” trwa końcówka remontu, który zaczął się tu w kwietniu, ale my chcieliśmy jak najszybciej podjąć działalność, chcieliśmy jak najszybciej rozwiać obawy, czy w tym miejscu nadal będzie galeria.
Będzie.

Przez wiele lat prowadzili ją Agnieszka i Artur Kuśnierzowie, którzy teraz otworzyli własną galerię "Witryna” przy ul. Chopina 1.

Teraz – jak mówi nowa szefowa, galeria będzie nie do poznania. – Będę się starała połączyć aspekt handlowy i wystawienniczy tego miejsca – wyjaśnia Wysocka-Pikało. – Wnętrze piękne, surowe, teraz zupełnie inne, narzuca wręcz charakter wystawienniczy. Co tydzień zaproponuję inną ekspozycję, będę prezentować autorów z Polski i z zagranicy. Na otwarciu zobaczymy najnowsze prace Stasysa, wystawi swoje grafiki Marek Basiul, obrazy Michał Warecki i Ludwik Poniewiera, który mieszka w Belgii.

Jednak wystawą otwarcia będzie prezentacja szkła artystycznego Ireneusza Wydrzyńskiego
(na zdjęciu).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna