Wystawy

Obrazy z płatków róż

  Edytuj ten wpis

Świat przyrody tworzony – właśnie z elementów przyrody zobaczymy na pracach Albiny Róg. która nazywa je florografami.

Artystka rozumie i podziwia naturę, zauroczona jest niepowtarzalnym pięknem roślin. Jednak to piękno przemija, ulega prawom czterech pór roku. Albina Róg stara się je zatrzymać w całej jego barwności, zmienności, subtelności. Już od kilku lat tworzy florografy – kompozycje z zasuszonych płatków, liści, polnych kwiatów i traw.

Zatrzymując delikatną urodę roślin tworzy jednocześnie zupełnie nowe kompozycje, ale też odwołujące się do natury. Na wystawę swoich prac artystka zaprasza wierszem „Zaproszenie”

Wejdź w mój świat
Świat wyśnionych krajobrazów
Srebrną pajęczyną wspomnień osnutych lat
Życia ujętego w ramę obrazu
Poczuj zapach kwiatów
Jasność dnia,
Oddal wszelkie smutki i zwątpienia
Pomyśl ile piękna świat w sobie ma,
Rozwiń skrzydła wyobraźni
Uwolnij marzenia...

Ten piękny świat Albiny Róg to niezwykłe, fantazyjne kwiaty, pejzaże w których nie brak dynamiki, kompozycje barw, kształtów i faktury budujące obrazy niezwykłe o wielkiej rozpiętości emocji. Są na nich krajobrazy, ptaki, zwierzęta a nawet architektura. Mówi, że w swoich pracach nie sugeruje się żadnym stylem czy kierunkiem, lecz tworzy z potrzeby serca i duszy.

– Widzę piękno przyrody jako wspaniale dzieło Stwórcy uczynione dla człowieka, aby mógł czerpać z niego siłę i energię do życia – zauważa Albina Róg.

Dodaje, że jest to jej osobista terapia na stresy, zwątpienia i kłopoty jakich nikomu w naszej rzeczywistości nie brakuje.

Prace Albiny Róg można oglądać na wielu wystawach w kraju i zagranicą, a w Kazimierzu Dolnym w Miejskiej Bibliotece Publicznej od poniedziałku do piątku w godz. 9-17, w sobotę w godz. 10-14.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna