Wystawy

Open City: Zjawiskowy finał wyjątkowej wystawy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 lipca 2009, 13:14

Przez prawie miesiąc Lublin był przestrzenią wystawienniczą dla kilkunastu artystów. W poniedziałek (20.07) finisaż ekspozycji.

To była niezwykła wystawa. Na ulicach i placach miasta można było obejrzeć, a w jednym przypadku przede wszystkim posłuchać efektów działań współczesnych artystów z kraju i z zagranicy.


Na skwerze przy ul. Ewangelickiej wisiała między drzewami instalacja Paula Panhuysena z aluminiowych dzwonków, które pod wpływem wiatru uwalniały subtelne dźwięki, kontrastujące z ulicznym gwarem.

Wokół drzewa rosnącego przy placu Wolności Vlodko Kaufman zbudował z desek „amfiteatr”. W korytarzu kamienicy ul. Złota 2 stała „studnia” stworzona przez Leszka Lewandowskiego.
Na ścianie kamienicy przy ul. Wróblewskiego wyświetlane były obrazy multimedialne Dominika Lejmana „Lotniarze”. Na innych kamienicach wisiały intrygujące billboardy.

Ekspozycja w ramach Festiwalu Sztuki w Przestrzeni Publicznej „Miasto Otwarte / Open City” miała otwarcie 25 czerwca w formie spaceru z kuratorem Waldemarem Tatarczukiem między kolejnymi punktami miasta, w które zaingerowali artyści. Niecodzienne będzie także zamknięcie wystawy.
Finisaż zacznie się o godz. 12 na placu Litewskim. Turecko-niemiecka artystka Nezaket Ekici wraz z wolontariuszami narysuje tu kolorową kredą orientalne dywany. To będzie akcja zatytułowana „Flying dust” (Latający pył).

Natomiast o godz. 18 na placu pomiędzy ulicami Żwirki i Wigury a Grottgera Robert Kuśmirowski zaprezentuje efekt swojej kilkutygodniowej pracy. To będzie ziemna konstrukcja układająca się w symbol nieskończoności.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna