Wystawy

Ostatnia taka ekspozycja

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 maja 2009, 21:53

Wystawa będąca potencjalną "kolekcją aktualnej sztuki”, odnoszącą się do istniejących zbiorów, zostanie otwarta w piątek w CK (29.05).

"Kolekcja alternatywna” będzie czwartą ekspozycją zorganizowaną przez Galerię Białą w opuszczonych przez Akademię Medyczną pomieszczeniach poklasztornego budynku przy ul. Peowiaków 12. W związku ze zbliżającym się remontem będzie to ostatnia wystawa w tym miejscu.

Pierwsza wystawa, zatytułowana "Nova biała” odbyła się w 2005 roku. Druga, pod nazwą "Transgresja wyobraźni” zdarzyła się w 2007 roku. Trzecia, pod tytułem "Remont generalny”, miała miejsce w 2008.

Wszystkie były wielkimi prezentacjami sztuki aktualnej i poszukującej, odnoszącymi się do miejsca, które dla nich wyznaczono, jego specyfiki i historii, oraz poruszającymi wątki ze sfery społecznej, kulturowej i politycznej.

Wystawy z lat 2005 i 2007 były manifestacjami sztuki lubelskiej, szczególne artystów młodego pokolenia. W wystawie "Remont generalny” wzięli udział również artyści spoza Lublina, m.in. z Poznania, Torunia, Warszawy, Łodzi i Gdańska.

"Kolekcja alternatywna” jest kolejną wystawą artystów tutejszych. Prace na jej potrzeby stworzyli Tomasz Bielak, Magda Bicz, Katarzyna Cicho i Michał Stachyra, Eliza Galey, Jan Gryka, Paulina Kara i Tomasz Żbik, Jarosław Koziara, Robert Kuśmirowski, Anna Nawrot, Pawilon Stabilnej Formy (Cezary Klimaszewski, Tomasz Kozak, Tomasz Malec), Kamil Stańczak i Mariusz Tarkawian.

Wernisaż tego przedsięwzięcia o charakterze realizacyjnym zaplanowano na godz. 18.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna