Wystawy

Otwarcie wystawy fotografii Macieja Nowaka „Jazz w Wielkim Mieście”

Dodano: 15 kwietnia 2016, 15:17
Autor: Damian Drabik

fot. Maciej Nowak
fot. Maciej Nowak

W niedzielę, 17 kwietnia o godz. 18 w piwnicach Centrum Kultury odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Macieja Nowaka „Jazz w Wielkim Mieście”.

Na wystawie zaprezentowane zostaną prace, które powstały podczas kilku wizyt autora w Nowym Jorku. Zdjęcia przedstawiają zarówno zawodowych jazzmanów, jak i ulicznych grajków. Muzycy ukazywani są w znanych nowojorskich klubach, ale autor tropi także jazzowych wykonawców na stacjach metra i nowojorskich ulicach. Fotografie starają się bowiem uchwycić jednocześnie magię jazzu i muzykę samego miasta.

Maciej Nowak – historyk literatury, edytor, krytyk literacki i muzyczny, miłośnik jazzu i fotografii. Autor kilkudziesięciu recenzji płytowych, relacji z koncertów i wywiadów z muzykami. Zdjęcia zamieszczał także w miesięczniku „Jazz Forum” oraz na portalu Diapazon.pl. Jego fotografie z Paryża i francuskiej prowincji można zobaczyć w filmach dostępnych na stronie internetowej Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie, promujących twórczość Bobkowskiego. Pracownik naukowy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. 

Wystawa zostanie otwarta w ramach VIII edycji Lublin Jazz Festival. Wstęp na wydarzenie jest wolny. W piątek, 22 kwietnia, o godz. 18.00 w miejscu prezentacji wystawy odbędzie się spotkanie z autorem. Ekspozycja będzie czynna do 30 kwietnia.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna