Wystawy

Owoc nie zakazany w lubelskiej Zachęcie.

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 września 2010, 14:22

W czwartek (2 września) o godz. 19, w Galerii "Lipowa 13" Lubelskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych odbędzie się wernisaż wystawy Tomasza Malca.

Wystawa może być zaskakująca. Nie ma tytułu, ale jej wiodącym tematem jest miłość. Poprzez fotografie, grafiki, instalacje autor chce opowiedzieć o swojej osobistej refleksji na temat tego uczucia. Ma to być jego intymna wypowiedź o miłości, relacjach między ludźmi, których ona łączy, a może dzieli? To wypowiedź autora o różnych formach miłości trwałej i ulotnej jednocześnie, o przestrzeni iluzji w której wszystko jest możliwe.

– Opowiada o różnych przejawach miłości, o stereotypach, o tym co wiemy na jej temat i czego nie znamy – wyjaśnia Magdalena Linkowska, kurator wystawy. – Jak wielu artystów Tomasz Malec także czerpie z własnych doświadczeń, z przemyśleń, to próba osobistego obrazu miłości. Cykl poświęcony temu uczuciu powstawał długo, przez lata, jest bardzo oszczędny, minimalistyczny.

Można i w taki lapidarny sposób mówić o miłości. Można też nieco ironicznie z dystansu, jakiego nabiera się na skutek przykrych lub wzniosłych doświadczeń. Tej ironii nie brak w pracach Malca. Być może niezwykła prostota jego prac ma na celu skupienie uwagi na ich temacie. Komentarz najprostszy bywa najbardziej trafny. Bo istotnie miłość można przedstawić na wiele sposobów – zapewne i w taki, w jaki zrobił to Tomasz Malec.

Wystawę można oglądać codziennie w godz. 14.00 – 19.00 z wyjątkiem poniedziałków, Galeria LTPS (wejście od ul. Obrońców Pokoju).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna