Wystawy

Paczka z Australii nadana. Stop.

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 marca 2009, 10:03
Autor: Marta Wysocka

W Chatce Żaka nadarzy się ciekawa możliwość obcowania z współczesną grafiką i fotografią australijską.

Sharing... taki tytuł nosi wystawa, na której swoją twórczość pokażą studenci i wykładowcy z Queensland College of Art w Brisbane w Australii. Jest to pierwsza prezentacja dorobku Griffith University w Polsce.

Ekspozycja ta, to niezwykle rozbudowany przegląd różnorodnych technik graficznych, które często łączą elementy odmiennych dziedzin sztuki. Istotnym czynnikiem jest skład grupy, bowiem wśród artystów są rdzenni mieszkańcy Australii oraz przedstawiciele kultur napływowych, ale też osoby z innych zakątków świata.

Tworzenie w tak ciekawym i złożonym pod względem etniczno-kulturowym tyglu, owocuje interesującymi pracami. Na szczególną uwagę zasługują dzieła Australijczyków polskiego pochodzenia - grafiki wyjątkowo oryginalne i nowatorskie, wykonane w trudnej i rzadko spotykanej technice biochromu autorstwa Renaty Buziak i przestrzenne instalacje drukarskie Tadeusza Jacka Rybińskiego.

QCA - Australijska Szkoła Sztuk Pięknych oraz Wzornictwa została założona w 1881 roku i jest najstarszą australijską uczelnią artystyczną, do której uczęszczają studenci pochodzący z 36 krajów.

Wernisaż wystawy w Chatce Żaka, 6 marca - w piątek o godzinie 18.00.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna