Wystawy

Pavel Doskočil w Galerii Białej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 listopada 2009, 17:51
Autor: Marta Wysocka

Galeria Biała w piątek otwiera już drugą wystawę w nowej siedzibie. Tym razem zaprezentuje mało znaną w Polsce sztukę czeską.

Wystawa nosi tytuł "Zdanie stojące i zdanie wiszące" a jej autorem jest Pavel Doskočil.

Artysta jest performerem, tworzy rzeźby, instalacje i obiekty, które przeważnie wykonuje z drewna. W swojej twórczości często stawia pytania odwołujące się do tożsamości, natury i kondycji człowieka. W zabawny sposób rozsadza powagę sztuki współczesnej.

Bawi się elementami folkloru, odwraca ich znaczenie i w ten sposób tworzy żartobliwy obraz samej sztuki, jak i społeczeństwa, w którym żyje na co dzień. Z przymrużeniem oka przygląda się myśliwym i poprzez "trofea" ukazuje ich świat, który przedstawia w ironicznym świetle.

Pavel Doskočil urodził się w 1968 roku. W 1994 roku ukończył Praską Akademię Sztuk Pięknych. Od 1996 roku jest adiunktem w dziedzinie rysunku i modelowania Wydziału Edukacji Artystycznej Uniwersytetu w Hradec Králové. Jego prace znajdują się w zbiorach Galerii Narodowej w Pradze oraz Miejskiej Galerii Sztuki w Hradec Králové.

Wernisaż wystawy odbędzie się 6.11 o godzinie 18.00 (Galeria Biała, ul. Narutowicza 32). Ekspozycję można oglądać w dni powszednie w godzinach 11.00-17.00 do 27.11.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna