Wystawy

Pejzaże Andrzeja Kacperka. Wernisaż w "Wirydarzu"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 czerwca 2013, 12:36
Autor: Kmo

W piątek (21 czerwca) o godz. 18.00 w Galerii Sztuki "Wirydarz” (ul. Grodzka 19) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Andrzeja Kacperka. O jego obrazach się mówi, że tchną pięknem, spokojem i harmonią.

Kacperek jest piewcą pejzażu polskiego, wiejskiego, ale też śródziemnomorskiego i – "pejzażu wewnętrznego”.

Pozornie to malarstwo, w którym już dawno wszystko zostało odkryte, wypowiedziane czy raczej wymalowane ale właśnie – tylko pozornie. Kacperek bowiem odkrywa przed nami świat na nowo, ciągle zaskakując i uwodząc nas cudownością pejzażu, feerią barw tętniącej wiosny czy lata, albo śnieżną, zastygłą ciszą zimy lub jeszcze ciekawiej – monochromatycznością i ubogością, wręcz szarą zgrzebnością przedwiośnia.

Można powiedzieć, że jego twórcza droga jest tą, jaką wytyczyli tak świetni mistrzowie jak Stanisławski, Tetmajer, Fałat. Doskonały warsztat, ciekawy temat, znakomita kompozycja i pomysł na obraz. W Galerii Sztuki Wirydarz na swojej pierwszej wystawie w Lublinie artysta zaprezentuje malarstwo olejne z ostatniego okresu – pejzaże, akty, portrety i martwe natury powstałe na plenerach w Polsce i za granicą, a będzie je można oglądać do końca sierpnia.

Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna