Wystawy

Performance Nigela Rolfe'a w "Labiryncie"

  Edytuj ten wpis
Autor: kmo

We wtorek (12 października) w lubelskiej Galerii Labirynt (ul. Grodzka 5a) o godz. 19.00 zobaczymy "European Dream” – performance Nigela Rolfe'a.

Nigel Rolf urodził się na Wyspie Wight, mieszka i pracuje w Dublinie (Irlandia). Jest artystą działającym w obszarze wielu mediów: sztuki performance, fotografii, wideo, sztuki dźwięku. Przez pierwsze trzydzieści lat swojej działalności artystycznej zasłynął z działań performance, występując w całej Europie, również w byłym bloku wschodnim a także w Ameryce Północnej i Japonii.

W 2004 r. wziął udział w Europejskim Festiwalu Sztuki Performance w Lublinie i w Warszawie oraz w Performance Platform Lublin 2009. Wystawiał swoje prace w wielu galeriach świata i brał udział w znaczących wydarzeniach artystycznych. W 1994 roku w Irlandzkim Muzeum Sztuki Współczesnej została pokazana jego retrospektywa pt. Archive, a dwa lata później Muzeum Sztuki Współczesnej w Paryżu na wystawie "Nigel Rolfe Videos 1983 – 1996” pokazało jego prace wideo.

"European Dream” to ważny i znaczący etap w jego twórczości. Przypomina jego wcześniejsze odniesienia dotyczące Europy, ale jest bardziej dobitny i mówi o wszystkich dramatycznych wydarzeniach z przeszłości, jest wizją niepokojącą i ostrzeżeniem.

Nigel Rolfe głęboko przeżył wizytę w miejscach masowej śmierci, gdzie ludzie ginęli od cyjanowodoru, gdzie każdy kawałek ziemi jest mroczny i zbroczony. Takie mocno poruszające wydarzenia z pewnością mają wpływ na jego wrażliwość i na jego twórczość.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna