Wystawy

Piksel kontra punkt. Mitologia rzeczywistości

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 marca 2013, 15:37
Autor: Kmo

Piksel kontra punkt. Mitologia rzeczywistości (Materiały prasowe)
Piksel kontra punkt. Mitologia rzeczywistości (Materiały prasowe)

W piątek, 22 marca, o 18 w Muzeum Lubelskim odbędzie się wernisaż wystawy grafik Grzegorza Dobiesława Mazurka "Piksel kontra punkt. Mitologia rzeczywistości”. Wystawa zorganizowana z okazji jubileuszu 30-lecia pracy twórczej artysty.

Zaprezentowanych zostanie blisko sto grafik – linorytów i druków cyfrowych autorstwa Grzegorza Dobiesława Mazurka powstałych na przestrzeni ponad trzydziestu lat działalności artystycznej. Jest to pierwszy tak obszerny przegląd twórczości lubelskiego artysty, który konsekwentnie odsłania rzeczywistość widzianą przez pryzmat przemijania, archiwizowania wspomnień, erotyzmu.

To nazwisko doskonale znane tym wszystkim, którzy interesują się sztuką współczesną, a grafiką szczególnie. Można powiedzieć, że Mazurek jest wśród artystów jednym z najbardziej utytułowanych, a jego prace znajdują się w zbiorach kolekcjonerskich i galeriach świata. Na wystawie zobaczymy m.in. część cyklu "Wszyscy moi przyjaciele” i "Nocą przylatują anioły”.

Mazurek odwołuje się do przeszłości. Czy sięga ona dnia wczorajszego czy początku ubiegłego wieku, albo jeszcze głębiej, jest jednak najczęściej tym, co minęło. Jest przypomnieniem, utrwaleniem i przywołaniem.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna