Wystawy

Pod Podłogą: Remigijus Venckus i Żaneta Jasaityte

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 września 2009, 13:15

Dwoje młodych litewskich artystów pokaże swoje prace na wystawie w lubelskiej Galerii Pod Podłogą. Wernisaż w piątek (4.09) o 17.

Zobaczymy sztukę Żanety Jasaityte i Remigijusa Venckusa.

Żaneta Jasaityte urodziła się w listopadzie 1980 r. w Szawlach, gdzie skończyła szkołę średnią oraz szkołę artystyczną. Posiada tytuł licencjata Uniwersytetu w Szawlach o specjalności sztuka i technologia.

Ponadto była stypendystką programu Erazmus w ESAD Design School w Porto. To miało olbrzymi wpływ na jej grafikę, fotografię i rysunek. W roku 2007 zdobyła tytuł magistra o specjalności grafik. Interesuje się ilustracją, tkaniną, projektowaniem odzieży, grafiką i malarstwem.

Remigijus Venckus urodził się w 1981 roku nieopodal Szawli. Znany jest jako artysta video, fotograf i teoretyk sztuki zainteresowany video, filmem i fotografią. W roku 2004 otrzymał tytuł licencjata w dziedzinie grafiki Uniwersytetu w Szawlach.

W 2003 studiował w ESAD w Portugalii. W 2006 stał się magistrem historii sztuki Uniwersytetu w Szawlach. Od 2007 robi doktorat z krytyki sztuki na Akademii Sztuk Pięknych w Wilnie.

Jest wykładowcą na wydziale artystycznym Uniwersytetu w Szawlach w katedrze sztuk audiowizualnych. Ma na swoim koncie 11 wystaw. Bierze udział w międzynarodowych wydarzeniach, stworzył ponad 30 filmów.

Jako teoretyk współpracuje z muzeami, galeriami i wydawnictwami. Opublikował ponad 60 esejów, 40 recenzji i notatek prasowych dotyczących artystów i kolekcji sztuki.

W roku 2008 wydał książkę pt. "Videomeno dekonstrukcja” (Destruction of Videoart). Obecnie pisze dysertację o związku sztuki video i kinematografii. Z równą pasją tworzy filmy i fotografuje.

Na ekspozycji w Galerii Pod Podłogą zobaczymy grafiki Żanety Jasaityte i fotografie Remigijusa Venckusa. Adres: Krakowskie Przedmieście 62.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna