Wystawy

"Podziemny Nowy Jork" na otwarcie Galerii Fotografii Radia Lublin

Dodano: 20 kwietnia 2016, 13:38
Autor: Damian Drabik

fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne

W czwartek, 21 kwietnia odbędzie oficjalne otwarcie Galerii Fotografii Radia Lublin. Klimatyczny hall rozgłośni zamieni się w miejsce ekspozycji prac fotografików związanych z Lubelszczyzną. Na początek: "Podziemny Nowy Jork" Macieja Nowaka.

O godz. 18 odbędzie się wernisaż wystawy twórczości Macieja Nowaka - historyka literatury, edytora, krytyka i znawcy jazzu. Nowak jest pracownikiem naukowym KUL. Prywatnie jest wielkim miłośnikiem fotografii, którą amatorsko uprawia już od kilku lat. Zdjęcia zamieszcza w miesięczniku „Jazz Forum”, stronie internetowej lubelskiego Centrum Kultury oraz – w okresie jego istnienia – na portalu Diapazon.pl. Jego fotografie Paryża i francuskiej prowincji można zobaczyć w filmach dostępnych na stronie internetowej Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie. Od paru lat zafascynowany Nowym Jorkiem, fotografuje różne przejawy życia Metropolii.


Wystawa "Podziemny Nowy Jork. Sceny z metra" poświęcona jest tej bodaj jednej z najważniejszych instytucji Nowego Jorku. - Przede wszystkim to niezbędny środek lokomocji, który ułatwia życie mieszkańcom wszystkich pięciu dzielnic. Dla przyjezdnych to zazwyczaj miejsce, w którym po raz pierwszy spotykają się z fenomenem Big Apple. Schodząc do metra zanurzają się w różnorodność, odmienność, zróżnicowanie. To także przestrzeń, w którym tętni życie kulturalne – przede wszystkim muzyczne. Od amatorskich grajków, przez samotnych folkowców, do zelektryfikowanych bluesmanów i rockowców - piszą organizatorzy wystawy.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna