Wystawy

Poezja pod laserunkiem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 sierpnia 2011, 11:31
Autor: Kmo

W niedzielę (7 sierpnia) o godz. 18.00 w Galerii Sztuki „Wirydarz” (ul. Grodzka 19) wernisaż wystawy rysunku Marii Targońskiej.


Maria Targońska obecnie jest profesorem Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień w dziedzinie rysunku, autorką 30 wystaw indywidualnych i 250 wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Jej prace są w zbiorach polskich oraz zagranicznych galerii i prywatnych kolekcji.
Jej twórczość jest intrygująca. Autorka rysuje własną techniką tak na papierze jak i na płótnie.

Wypracowanie tej indywidualnej techniki, ale też umiejętność oddania atmosfery prac sprawiają, że są to obrazy z drugim tłem, z tajemnica, jaka skrywa się za mglista kurtyną. W niezwykły sposób potrafi stworzyć wrażenie świetlistości, cienia, głębi, nadając swoim obrazom wymiar niemal poetycki.

Sama mówi, że …:rysunek jest dla mnie śladem. Śladem drogi przebytej w czasie, drogi myśli, drogi ręki. Jest to zanotowany proces świadomego, bywa że nieświadomego we wstępnej fazie, dążenia za pierwszym impulsem. Fragmentaryczność zawsze towarzyszyła mojej twórczości, nie uległo to oczywiście zmianie, w chwili, kiedy rysunek stał się dla mnie autonomicznym środkiem wyrazu.”

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna