Wystawy

Popatrz jaki piękny świat

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 listopada 2009, 15:34

Wystawa prac Józefy Woźniak

Zawód, czy też powołanie farmaceuty z pewnością wymaga niezwykłego skupienia, koncentracji, uwagi. Być może te cechy, jakimi wyróżniają się ludzie tego zawodu tak często idą w parze z ich twórcza pasją, z talentem jaki w pewnym czasie zaczynają rozwijać

Nie inaczej jest w przypadku Józefy Woźniak, która ma dwie pasje – zawodową i malarstwo. Choć ostatnio dołączyła jeszcze kolejna – poezja, bo farmaceutka, malarka zaczęła pisać wiersze. Wydała tomik "Malowane lata”, jej prace malarskie i poetyckie zawarte są w albumie "Apothecare necesse est...”.

Józefa Woźniak inspirację do swojej twórczości czerpie z natury, z codziennych wydarzeń, a także z własnych refleksji. Jej obrazy jednak częściej przenoszą nas w świat marzeń, baśni niż brutalnej rzeczywistości. Są właśnie odzwierciedleniem takiego świata w jakim chcielibyśmy żyć.

Maluje różnymi technikami. Nie boi się zdecydowanej, mocnej kolorystyki, choć ta nie krzyczy, a wywołuje uczucie nostalgii, tęsknoty, skłania do marzeń. Józefa Woźniak pokazuje piękno i czerpie z piękna. Nie chce epatować, nie chce pouczać, a namawia do zatrzymania się w biegu, do refleksji nad naszą egzystencją.

Na wystawie zobaczyć można obrazy o tematyce baśniowo-marynistycznej w których scenerię wplecione są ciekawe przedmioty mające czasem wymowę symboliczną. Józefa Woźniak maluje tez pejzaż i martwa naturę, sporadycznie portret. Warto zobaczyć wystawę jej prac – obejrzeć i przy nich odpocząć.

Wystawa prac Józefy Woźniak czynna jest w Galerii TPSP "Przy Bramie” w Lublinie (ul. Grodzka 34)

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna