Wystawy

Postapokaliptyczne wizje

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 lutego 2009, 21:51

Jak może wyglądać świat po apokalipsie - na to pytanie odpowiada swoimi nowymi zdjęciami Agni Kliczka. Wernisaż w sobotę (28.02).

Cykl inscenizowanych fotografii, zatytułowany "PSY apokali PSY”, który zobaczymy w Akademickim Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka”, jest efektem współpracy artystki ze Studenckim Klubem Miłośników Fantastyki i Gier Fabularnych "Grimuar”.

Kliczka zaaranżowała w sierpniu 2008 roku postapokaliptyczną sesję w dawnej odlewni Ursusa. Modelami byli członkowie klubu, którzy pozowali w kolekcjonowanych przez siebie strojach.

Lubelscy miłośnicy fantastyki i gier fabularnych wcielili się nieszczęśliwe postaci żyjące w wyimaginowanym, zrujnowanym świecie.

Zdjęcia zawisną w holu Chatki Żaka, a wernisaż wystawy odbędzie się w przy muzyce z gry "Fallout”. To bardzo dobry wybór, bo w grze przedstawiono świat wyniszczony konfliktem nuklearnym. Muzyczną ilustracją jest zaś mroczny, elektroniczny dark ambient.

W programie wernisażu, który rozpocznie się o godz. 18.15, są: spotkanie z autorką i modelami, pokaz strojów i charakteryzacji wykorzystanych w trakcie sesji zdjęciowej, omówienie inspiracji dla wystawy (gry fabularne, komputerowe, planszowe), prezentacja i możliwość zagrania w grę planszową "Neuroshima Hex” oraz licytacja wybranych fotogramów.

Zanim nastąpi otwarcie ekspozycji, o 18 w sali widowiskowej odbędzie się o pokaz diaporamy "Violence”.

Wstęp wolny. Akademickie Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka” mieście się przy ul. Radziszewskiego 16.

Na godz. 22 organizatorzy zapraszają do klubu Paragraf (ul. Radziszewskiego 17) na mniej oficjalne spotkanie, gdzie będzie można kontynuować dyskusje o fotografiach i grach.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna