Wystawy

Przemierzając Beskid Niski

  Edytuj ten wpis
Autor: Marta Wysocka

Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich zaprasza na otwarcie fotograficznej wystawy pt. "Przemierzając Beskid Niski". Wernisaż w poniedziałek (5.10) w Chatce Żaka.

Zamiłowanie do górskich wędrówek zaowocowało fotografiami, prezentującymi piękno Beskidu Niskiego. Jest to najdzikszy, najmniej znany i najbardziej tajemniczy z polskich Beskidów.

Nie odnajdziemy tu efektownych widoków potężnych gór, zamiast nich można dostrzec pozostałości dawnych wsi i cmentarzy położonych nad potokami w dolinach, skrytych wśród dzikiej przyrody. W otoczeniu łagodnych wzgórz i lasów kryją się łemkowskie cerkwie, stare nagrobki, przydrożne krzyże, malownicze kapliczki oraz ślady jakie pozostawiła po sobie I i II wojna światowa.

Beskid Niski mimo, że jest najniższym obszarem górskim w Polsce, to zajmuje największą powierzchnię. Usytuowany w południowo-wschodniej części naszego kraju, rozciąga się wzdłuż granicy ze Słowacją na odcinku Nowy Sącz - Sanok.

Wśród zachwycających, malowniczych wiosek i spokojnych miasteczek można odnaleźć wytchnienie od zbyt szybkiego tempa współczesnego życia, tu czas płynie zupełnie innym rytmem.

Wernisaż wystawy odbędzie się 5 października o godz. 18.00, w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16).


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna