Wystawy

"Przestrzeń publiczna salonem wystawowym". Park Sztuki w Białej Podlaskiej

Dodano: 11 czerwca 2017, 16:42
Autor: eb

W Białej Podlaskiej kilkunastu artystów z Polski pokazuje swoje instalacje w ramach Parku Sztuki. Prace można oglądać do poniedziałku.

– Koncepcja Parku Sztuki krystalizowała się od kilku lat. Polega to na tym, że Park Radziwiłłowski staje się otwartą galerią, a przestrzeń publiczna salonem wystawowym, gdzie artyści bezpośrednio na miejscu realizują swoje dzieła, a następnie prezentują je publiczności. Nawet mimochodem przechodząc w parku na te dzieła można się natknąć – tłumaczy Mieczysław Skalimowski z Galerii Podlaskiej, która zainicjowała Park Sztuki.

W tym roku swoje instalacje prezentuje 15 wyłonionych w konkursie artystów. Na przykład Skalimowski na bramie zamkowej przedstawia pracę "Krzyk!". To kilkadziesiąt portretów krzyczących Radziwiłłów.

Z kolei Karolina Buczyńska z Lublina wykonała kule ceramiczne połączone z plecionką wiklinową.

Ale są tu też kokony z dźwiękami, ptaki z gałęzi, trzepoczące białe materiały na sznurach.

– To przede wszystkim instalacje, obiekty, aranżacje i formy przestrzenne, a niektórzy artyści występują z performancem – zaznacza Skalimowski.

W parku Radziwiłłowskim można zobaczyć instalacje: Sylwestra Ambroziaka, Karoliny Buczyńskiej, Jędrzeja Cichosza (performance), Agnieszki Dudek, Łukasza Głowackiego (performance), Agnieszki Kastelik, Adama Kurszuna (performance), Andrzeja Męczyńskiego, Romana Pieńkowskiego, Mieczysława Skalimowskiego, Renaty Sobczak, Mariana Stępka, Magdaleny Subocz oraz Karoliny Zielazek-Szeskiej.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (12 czerwca 2017 o 12:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
wszystko Ok sztuka to sztuka, ale te komary niedające spokojnie obejrzeć spektaklu; coś by mogły wkladze zrobić z tymi komarami jak np. w Międzyrzecu Podl. koszty jak na miasto to kilkaset zł. zwłaszcza ze pozyskali duzego sponsora PGE
Rozwiń
Gość
Gość (12 czerwca 2017 o 10:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
przestan pisac takie durnoty, wiadomo zeby zrozumiec sztuke trzeba miec chociaz minimalnie na plusie iloraz inteligencji, a skoro nie masz to sie nie odzywaj i skup sie na swoich pseudo rozrywkowach typu picie piwa w parku a komentowanie sztuki zostaw dla ludzi na poziomie
Rozwiń
Gość
Gość (11 czerwca 2017 o 17:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sztuka która nie pokazuje osiągnięć wielkiego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, albo jego brata to kicz. Co to za sztuka? Jakieś lusterka. Pomnik ze scena jak Lech niszczy ruskie czołgi w gruzji to jest sztuka
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna