Wystawy

"Puławy czasów minionych". Wystawa w Domu Chemika

Dodano: 13 maja 2016, 15:22
Autor: rs

Mariusz Karolak, historyk z Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta, zaprasza na otwartą w środę wystawę zdjęć Puław z różnych faz rozwoju. Zobaczymy w niej zestawienia fotografii tych samych miejsc z lat 60-tych, 70-tych i współczesnych.

Autor i pomysłodawca wystawy zestawił archiwalne fotografie z ich współczesnymi odpowiednikami, dzięki czemu widzowie mogą obserwować zmiany zachodzące w miejskiej przestrzeni.

– Na pomysł tej wystawy wpadłem jesienią ubiegłego roku, podczas przeglądania zdjęć z lat 2008/09. Zauważyłem wtedy jak wiele zmieniło się od tamtego czasu, inaczej wyglądają elewacje budynków, powstało wiele nowych, ale są także miejsca, które od lat wyglądają tak samo, jak np. dworzec PKS – mówi Mariusz Karolak, który korzystając z własnych ujęć sprzed ośmiu lat, dofotografował do nich kadry z bieżącego roku. Wystawę uzupełniają zdjęcia z lat 60-tych i 70-tych ubiegłego wieku.

Wystawa, którą od środy można oglądać w holu Domu Chemika liczy sobie 16 plansz, na których umieszczono 125 zdjęć, z czego niemal 60 pochodzi ze zbiorów archiwalnych PDZM. „Puławy czasów minionych” można oglądać do 28 czerwca.

Gość
Gość
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (13 maja 2016 o 16:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Im więcej porównań, tym piękniej i ciekawiej. Przecież chodzi o radosne chwile dla wielu pokoleń. Zdjęcia zawierają cząstkę ich twórców. Jak to zobaczysz, to w to uwierzysz.
Rozwiń
Gość
Gość (13 maja 2016 o 16:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Im więcej trąb, tym więcej pamiątkowych zdjęć. Bąźcie grzeczni, to odwiodę trąby od dobrych ludzi.
Rozwiń
Gość
Gość (13 maja 2016 o 15:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dokonałem sensacyjnego odkrycia. Pierwszy dostrzegłem jakąś wodę z nieba. Powiadomiłem o tym fakcie wszystkich nieznajomych, a oni okazali mi dziwną obojętność. Przez ponad pół godziny wciskałem im prawdę, że jeżeli NWD(a,b,c)=1 i liczby a,b i c nie są wzajemnie względnie pierwsze (nie są parami względnie pierwsze), to równość a+b=c nigdy nie nastąpi. W odpowiedzi usłyszałem, że tak nie jest, bo np. 1*1=1. Pan nie mówił, że chodzi o dodawanie. Wiadomo, że mówiłem o dodawaniu. Dobrze, nie mówiłem. Zatem porozmawiam z trąbami powietrznymi. Pasi? Oj będzie się działo.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna