Wystawy

R.E.P. w Galerii Labirynt

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 listopada 2014, 11:39

W piątek, 21 listopada, o godz. 19 w Galerii Labirynt (ul. ks. Popiełuszki 5) odbędzie się wernisaż wystawy „R.E.P.: 10 lat. O metodzie.

Pomarańczowa Rewolucja na Ukrainie była nie tylko polityczną manifestacją i bojkotem zafałszowanych wyników głosowania. Niespodziewanie stała się początkiem ruchów społecznych i - co ciekawe - także artystycznych. Atmosfera rewolucji i przewrotu szczególnie mocno wpływała na ludzi młodych.

Możliwość uzyskania wolności wypowiedzi artystycznej, jaka pojawiła się wraz z Pomarańczową Rewolucją sprawiła, że spontanicznie powstała grupa „R.E.P.”, a jej członkowie stali się w krótkim czasie liczącym się głosem młodego pokolenia artystów Ukrainy.

Od 2006 roku grupę tworzą: Ksenia Gnylytska, Nikita Kadan, Zhanna Kadyrova, Lesia Khomenko, Volodymyr Kuznetsov, Lada Nakonechna. Wystawa w Galerii Labirynt jest pierwszą tak dużą prezentacją grupy w Polsce, obejmującą zarówno prace stworzone wspólnie, jak i indywidualne prace członków grupy. Po wernisażu odbędzie się spotkanie z artystami.

Wstęp wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Galeria Labirynt
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna