Wystawy

Różowa wystawa w SOS Sztuki

  Edytuj ten wpis

W środę, 5.10, o godz. 19 w Galerio – Pracowni SOS Sztuki w Lublinie (ul. Grodzka 36a/4) odbędzie się wernisaż „Różowej wystawy”.

To ekspozycja zbiorowa, na której prace zaprezentują pracownicy naukowi IWA UMCS oraz studentki tego wydziału.

Tematem wiodącym jest kobiecość. Jak informują organizatorzy jest to wystawa o kobietach, dla kobiet i dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć kobiety. Kolor różowy jest tu przewrotnie zawarty w tytule, jako banał określający słodki gust i charakter kobiet, jako stereotyp, który je najczęściej charakteryzuje. Artystki sprzeciwiają się temu. Swoimi pracami podkreślają, że kobiet nie można „zaszufladkować” i postrzegać szablonowo.

Prace prezentują: Anna Barańska, Alicja Kupiec, Danuta Kuciak, Irena Nawrot – Trzcińska, Ewa Niestorowicz, Barbara Niścior, Anna Perłowska-Weiser, Joanna Polak, Anna Polakowska-Prokopiak, Maria Sękowska, Alicja Snoch –Pawłowska, Małgorzata Stępnik, Magdalena Szyszkowska, Anna Waszczuk, Agnieszka Zawadzka, Anna Żukowska, Ewa Bilkiewicz, Barbara Grzesik, Zuzanna Klonowska, Anna Masiak, Marzena Miszczuk-Głowacka, Monika Mróz, Aneta Nieścior, Sylwia Piotrowicz (jej praca na zdjęciu), Teresa Stasiak, Wioleta Stawowska. Kmo.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna