Wystawy

Roztoczańskie pasiaki w Centrum Promocji

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 lutego 2011, 15:27
Autor: Kmo

W Centrum Promocji Województwa Lubelskiego (ul. Krakowskie Przedmieście 41) czynna jest wystawa fotografii Wiesława Lipca pt. "Migawki z Roztocza”.

Wiesław Lipiec jest absolwentem Wydziału Leśnego warszawskiej SGGW. Przez kilkanaście lat pracował w Roztoczańskim Parku Narodowym, ale jego trwającą od dzieciństwa pasją jest fotografia. Szczególnie ta, która dokumentuje różnorodność naszej przyrody.

Tematem jego prac jest przede wszystkim pejzaż i zabytkowa architektura, jakkolwiek ma na swoim koncie fotografię reportażową i reklamową, a w dorobku Wiesław Lipiec ma także kilkanaście albumów autorskich (m.in. "Roztoczański Park Narodowy”, "Roztocze”, "Zamość”, "Katedra w Zamościu”).

Jest autorem wielu wystaw indywidualnych. Tu zobaczyć można prace o niezwykłej urodzie. Kolorowe fotografie pokazują krajobraz Roztocza w szacie zmieniających się pór roku. Raz jest to gorące lato, prześwietlone palącym słońcem, kiedy indziej pierwszy śnieg na pagórkach ciągnących się po horyzont

Jednak umiejętne wydobycie wszystkich barw jesieni czy zimy, to sprawa jedna.
Inna, ważniejsza, to niebywały talent do oddania atmosfery pejzażu. Czuje się jego chłód i wilgoć opadającej mgły, ale za tym często idzie nastrój samotności, nostalgii, oczekiwania. Rozkoszne ciepło lata budzi chęć zanurzenia się w zieleń, powędrowania aż poza pasmo wzgórz.

Pasiaki świeżo zaoranych pól układają się w kolorowy kilim niemal banalny, a przecież niezwykły. Nie wstydźmy się takich określeń jak "piękny”, "porywający”. Takie są właśnie fotografie Wiesława Lipca i taki jest krajobraz Roztocza.

Wystawa czynna będzie do 25 lutego.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna