Wystawy

Rybna 4: Zwycięskie prace BZ WBK Press Foto

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 lutego 2010, 07:56

Znakomite zdjęcia prasowe, w tym fotografie Karola Zienkiewicza z DW, będzie można oglądać od czwartku (25.02) w Galerii "Rybna 4”.

Galeria z ulicy Rybnej zaprasza na wystawę zdjęć laureatów BZ WBK Press Foto 2009. To piąta edycja ogólnopolskiego konkursu na najlepsze polskie fotografie prasowe, którego organizatorem jest Bank Zachodni WBK.

Tym razem do biura konkursowego wpłynęło niemal 6 tysięcy zdjęć przysłanych przez 325 autorów w sześciu kategoriach: społeczeństwo, portrety, wydarzenia, cywilizacja, sport, przyroda i środowisko naturalne.

Największym wygranym tegorocznej edycji konkursu BZ WBK Press Foto 2009 został Wojciech Grzędziński z "NAPOimages/Dziennik”. Otrzymał on nagrodę główną w wysokości 15 000 złotych za Zdjęcie Roku oraz cztery nagrody w ramach kategorii.

Zwycięskie zdjęcie konkursu przedstawia zrozpaczonego mężczyznę tulącego zwłoki swojego brata, zabitego podczas nalotu rosyjskiego lotnictwa na miasto Gori w Gruzji.

Poza nagrodą główną jury – w składzie: Wolfgang Rattay (przewodniczący; agencja ThomsonReuters), Wojciech Rzążewski ("Fakt”), Anna Brzezińska (Polska Agencja Prasowa), Sławomir Kamiński ("Gazeta Wyborcza”) i Waldemar Kompała ("Rzeczpospolita”) – przyznało również nagrody za I, II i III miejsce w każdej kategorii: oddzielnie dla zdjęć pojedynczych i fotoreportaży.

Pierwszą nagrodą w kategorii "Sport – fotoreportaż” został uhonorowany lublinianin Karol Zienkiewicz z Dziennika Wschodniego za fotoreportaż przedstawiający zawodników le parkour ćwiczących przy ulicy Staszica.

Jacek Świerczyński, także nasz fotograf, dostał pierwszą nagrodę za fotografię z pasażerami czekającymi na odjazd busa na dworcu PKS w Lublinie (kategoria "Portret – zdjęcie pojedyncze”).

W konkursie doceniony został również inny fotograf z Lublina. Pierwszą nagrodę w kategorii "Przyroda i środowisko naturalne – fotoreportaż” zdobył Wojciech Jargiło.

Wernisaż odbędzie się o godz. 19.30.

Adres: ul. Rybna 4.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna