Wystawy

Rysunki i tkanina w Domu Kultury LSM

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 stycznia 2013, 10:49


We wtorek (8 stycznia) o godz. 17.00 w Domu Kultury LSM (ul. Konrada Wallenroda 4a) odbędzie się wernisaż wystawy Michała Makary pt. „Ptaszory i inne”, a o godz. 18.00 otwarcie wystawy tkaniny Piotra Strobla.

Autor wystawy mówi: „…od zawsze pociągały mnie „dziwne hieroglify” i malarstwo dawnych, wschodnich mistrzów. Poprzez trening chińskiej sztuki walki – kung fu zainteresowałem się językiem chińskim i chińską kulturą. Miałem to szczęście, że spotkałem na swej drodze nauczyciela Stanisława Tworzydło, który studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Chinach jeszcze przed rewolucją kulturalną.

Spotkanie to zaowocowało tym, że zechciał podzielić się ze mną swoją wiedzą i umiejętnościami, jakie posiadł w Kraju Środka. Dla mnie jest on prawdziwym Mistrzem. To on wprowadził mnie w świat pędzli i tuszu”.
Na wystawie zobaczymy prace malowane tuszem na papierze higroskopijnym z elementami farb wodnych, a także np. kawy, herbaty czy sosu sojowego. Autor pokaże też kilkanaście glinianych form estampaży i dwa wykonane estampaże, zwój wiszący oraz wachlarz.

Piotr Strobel mówi: „…moje realizacje tkackie powstają przy użyciu podstawowego krosna, wykorzystuję podstawowe sploty tkackie eksperymentując w dziedzinie używanych materiałów. Obok tradycyjnych włókien lnianych, bawełnianych, wełnianych używam mniej tradycyjnych, np. resztek skór, eksperymentuję również z użyciem innych materiałów. Materia, z której powstają prace, wzięta jest z otaczającego mnie świata. Jej dobór wynika z czysto subiektywnych potrzeb, wyobrażeń, upodobań.

Dominują włókna i materiały naturalne, będące namiastką bycia z naturą: szorstką, miękką, uporządkowaną, bezładną”.

Podstawową i bardzo ważną inspiracją tych świetnych prac jest natura. Fascynuje tu różnorodność struktur i faktur. Piotr Srobel pięknie mówi, że „między osnowę każdej jego pracy wplątane razem z wątkami są sekundy, minuty, godziny i dni jego życia”. Kmo.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna