Wystawy

"Rzemieślnicy z Lublina” na dworcu Warszawa Wschodnia

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 listopada 2012, 15:30

 (Michał Jadczak)
(Michał Jadczak)

W środę, 7.11, o godz. 18 w hali głównej Dworca Warszawa Wschodnia otwarcie wystawy fotografii lubelskich rzemieślników.

Projekt "Ściana Wschodnia: Rzemieślnicy z Lublina” latem był prezentowany w Lublinie. W holu dworca Głównego PKP zawisły fotografie 12 lubelskich rzemieślników. Został wydany też album ze zdjęciami i historiami krawca, czapnika, parasolniczki, ślusarza, jubilera... Teksty do albumu napisała Agnieszka Mazuś z Dziennika Wschodniego.

Dwunastu niezwykłych ludzi, dwanaście wyjątkowych historii, dwanaście zanikających na naszych oczach zawodów… Latem 2010 roku dwóch fotografików – Michał Jadczak oraz Kuba Wójtowicz – wykonało serię fotografii, właścicielom tradycyjnych zakładów rzemieślniczych działających w Lublinie. Większość z tych pracowni powstała przed II Wojną Światową i istnieje do dziś. Czapnik, parasolniczka czy też ślusarz – każde z nich ma do opowiedzenia wyjątkową historię. Jak radzą sobie w czasach "supermarketów”, gdy wszystko ma być szybko i tanio? Warto znaleźć czas, zwolnić na chwilę, by popatrzeć i posłuchać.

Warszawski wernisaż zainaugurują dr Paweł Żak (WSF oraz PWSFTViT w Łodzi) oraz aktorka Anita Sokołowska. Prace na stołecznym dworcu będzie można oglądać do 7 stycznia.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna