Wystawy

"Salon ilustratorów” w lubelskiej bibliotece

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 maja 2010, 10:51

Wystawa pt. "Salon ilustratorów” zostanie otwarta w poniedziałek (24.05) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lublinie.

"Salon ilustratorów” towarzyszy zwykle corocznym Poznańskim Spotkaniom Targowym – Książka dla dzieci i młodzieży, które po raz dziewiąty odbyły się w dniach 19–21.02.2010 w Poznaniu, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Wystawa cieszy się dużym powodzeniem. Po zamknięciu targów prezentowana jest jeszcze w Centrum Kultury "Zamek” w Poznaniu, a następnie na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie oraz w galeriach i bibliotekach polskich miast.

Dzięki staraniom Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zobaczymy prezentację prac 34 artystów – zarówno młodych, rozpoczynających twórczą działalność, jak i o ustalonej randze.

Na wystawie pojawią się pracę m.in. Marianny Oklejak, Doroty Łoskot-Cichockiej, Agaty Dudek, Ewa Kutylak-Katamay, Małgorzaty Baki, Agnieszki Popek-Bamach, Bogny Sroki-Muchy, Marzeny Zacharewicz, Anny Nowocińskiej-Kwiatkowskiej, Marka Krakowiaka, Ewy Majki, Magdaleny Wolan, Anity Graboś, Artura Gulewicza, Tomasza Kozłowskiego, Artura Nowickiego, Krzysztofa Wosika, Marii Pawłowskiej, Elżbiety Krygowskiej-Butlewskiej i Wiesławy Burnat.

Lubelską edycję ekspozycji otworzy Olcha Sikorska – wiceprezes Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, którego zadaniem jest doskonalenie sztuki edytorskiej w Polsce i promocja książki polskiej oraz jej twórców w kraju i zagranicą.

Wernisaż zaplanowano na godz. 12. Miejsce: Galeria 31 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, ul. Braci Wieniawskich 5.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna