Wystawy

Skoczylas trzy dni dłużej w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu

Dodano: 8 stycznia 2016, 12:36
Autor: dw

(fot. MNKD)
(fot. MNKD)

Wystawa monograficzna Władysława Skoczylasa w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym – dotychczas największa i najobszerniejsza prezentacja dzieł wybitnego artysty – została przedłużona o trzy dni, do 10 stycznia br. włącznie.

Wystawa zakończy się pierwszą w kraju prezentacją książki Maryli Sitkowskiej pt. „Władysław Skoczylas (1883–1934)”. Na spotkanie z autorką i promocję książki muzeum zaprasza w niedzielę 10 stycznia o godz. 13:00 do Galerii Wystaw Czasowych przy Rynku 19. Wstęp wolny.

Będzie to pierwsza w kraju prezentacja obszernego katalogu wszystkich dzieł artysty, poprzedzonego esejem porządkującym dotychczasową wiedzę na temat jego dorobku artystycznego. 

Książka pt. „Władysław Skoczylas (1883–1934)” jest prezentacją twórczości artysty słusznie okrzykniętego odnowicielem drzeworytu polskiego i człowiekiem-instytucją życia artystycznego II Rzeczpospolitej. Co więcej, jest pierwszym takim opracowaniem od 1934 roku, kiedy to wyszedł pośmiertny katalog dzieł Władysława Skoczylasa opracowany przez jego ucznia Tadeusza Cieślewskiego syna.

Gość
Gość
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (8 stycznia 2016 o 21:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To najlepsza wystawa jaką widziałem od lat! Dlaczego w Lublinie nie ma takich wystaw?
Rozwiń
Gość
Gość (8 stycznia 2016 o 12:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Epokowy artysta, wspaniała wystawa. Gratuluje.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna