Wystawy

Ślady w Galerii Białej

  Edytuj ten wpis

W piątek (22.10) o godz.18.00 w Galerii Białej Lubelskiego Centrum Kultury (ul. Narutowicza 32) otwarta zostanie wystawa z cyklu "Młode Forum Sztuki”. Będzie to prezentacja prac Magdaleny Franczak pt. "Ślady”.

– Magdalena pochodzi z Baranowa, ale mieszka w Słupsku – wyjaśnia Anna Nawrot z Galerii Białej. – Przyjeżdża tutaj na Lubelszczyznę często, wraca nad morze i ta nieustanna podróż jest też inspiracją do jej twórczości.

Sama artystka mówi, że "Ślady” to projekt o pamięci i podróżowaniu, przemieszczaniu się. To cykl prac malarskich opartych na symbolach kartograficznych. Próba odnalezienia we własnej biografii istotnych punktów, obrazów, które wywarły wpływ na sposób postrzegania świata. To sentymentalna podróż zarówno mentalna w głąb własnej pamięci jak i fizyczna do tych miejsc. Tak następuje konfrontacja wyobrażenia z rzeczywistością.

Migracja, przemieszczanie się, podróżowanie ma wiele wątków historycznych, współczesnych, a także osobistych. Maleńkie obrazki-mapy topograficzne, które Magdalena Franczak tworzy, dotykają tego problemu są śladami, jakie zostawiamy lub zostawimy.

Część jej prac będzie umieszczona w "Podwórku sztuki” część w pomieszczeniu piwnicznym pod galerią. I tam właśnie tych śladów trzeba będzie poszukać, bo są zagadką, mapą do rozszyfrowania, tropem.
Wystawa czynna będzie do 10 listopada.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna