Wystawy

Sławomir Marzec w Galerii Labirynt

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 stycznia 2015, 12:51
Autor: Kmo

W sobotę, 24 stycznia, o godz. 18 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) otwarcie wystawy prac Sławomira Marca "Walka dobra ze złem".

Jak zapowiada artysta: "Sama wystawa jest dość nietypowa. Ogromna sala Galerii Labirynt jest na pierwszy rzut oka pusta. Później dostrzegamy pojedyncze przedmioty dyskretnie ustawione pod ścianami. Przy każdym z nich widnieje narysowana ołówkiem na ścianie tabliczka z autentycznymi internetowymi newsami sprzed kilku tygodni, czy miesięcy – np. „Na Sycylii jest 30 tys. strażników leśnych, mimo, że już Rzymianie wycięli tam lasy”; „Widzowie teatralni w Londynie oklaskują walący się sufit, bo myślą że to część przedstawienia”; „W boskość gubernatora Czukotki Abramowicza wierzy 25 proc. jej mieszkańców”…

Potem dostrzegamy majaczącą na ścianie delikatnymi błyskami i cieniami przezroczystą taśmę, która tworzy sylwety postaci „uwikłanych” w te sytuacje. Nieustannie zanikające kontury rysowane w skrajnie uproszony sposób na pograniczu graffiti, komiksu i instrukcji obsługi".
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna