Wystawy

"Spotkania z wdowami" i "Tata". Wystawy Magdaleny Wdowicz-Wierzbowskiej

Dodano: 3 kwietnia 2016, 14:59
Autor: dw

Galeria Gardzienice zaprasza na wystawy Magdaleny Wdowicz-Wierzbowskiej „Po prostu męża mi brakuje; Spotkania z Wdowami” oraz „Tata”.

Na pierwszej zobaczymy zdjęcia obrazujące spotkania artystki z kobietami, które straciły swoich mężów. – Zaczęło się od mojej mamy. Nie myślałam wtedy, że takich spotkań będzie więcej, zależało mi po prostu na tym, żeby po śmierci taty otoczyć ją większym zainteresowaniem (...). Po paru miesiącach natknęłam się na panią Walerkę i wtedy zrozumiałam, że chcę poznać takich kobiet więcej. Pozwalałam bohaterkom mówić i słuchałam. Robiłam zdjęcia – relacjonuje Magdalena Wdowicz-Wierzbowska.

Na wystawie „Tata” eksponowane będą zdjęcia cierpiącego na nowotwór ojca artystki. – Zaczęłam Tatę fotografować, żeby jakoś poradzić sobie z tą sytuacją. Jeździłam do Niego prawie codziennie i urządzaliśmy sobie nasze sesje. Od pewnego momentu na zakończenie każdego ze spotkań robiliśmy sobie wspólne zdjęcie. Było to przypieczętowanie faktu, że jest to nasz czas, tylko nasz – opisuje.

Wystawy w należącej do Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice” galerii przy ul. Grodzkiej 5a w Lublinie potrwają od 14 kwietnia do 4 maja. Wernisaż odbędzie się 14 kwietnia o godz. 18.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna