Wystawy

"Subimago" Tomasza Bielaka w Galerii Białej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 stycznia 2012, 16:05

W piątek, 27.01, o 18 w Galerii Białej (ul. Narutowicza 32) odbędzie się wernisaż wystawy Tomasza Bielaka pt. "Subimago”.

Artysta obserwuje świat chłodnym okiem sceptyka. Jego prace są autorską refleksją o kondycji człowieka, jego egzystencji, rozwoju, przemijaniu. Tytuł wystawy oznacza przejściową formę owada jętki jednodniówki, który w postaci larwy może przebywać w wodzie nawet do trzech lat.

Tomasz Bielak - malarz, grafik, streetartowiec. Skończył malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Od czasu ukończenia studiów współpracuje z Robertem Knuthem oraz ZPAP przy tworzeniu Galerii Delikatesy Avantgarde przy ul. Piwnej w Gdańsku. Jest członkiem działającej od kilku lat nieformalnej, trzyosobowej grupy malarskiej SAM im .Vincenta Van Gogha.

Od roku 1998 bierze udział w Festiwalu Murales w Gdańsku. Co roku na ścianach bloków na gdańskim osiedlu Zaspa powstają nowe murale. Bielak jest autorem kilku z nich.

W zeszłym roku za jego sprawą murale zaczęły powstawać też na lubelskim blokowiskach. Na początek "Ściana Wschodnia" na bloku przy ul. Junoszy 47 A.

Graficzne prace Bielaka będące oryginalnym artystyczno-filozofującym komentarzem rzeczywistości ukazują się w cotygodniowym wydaniu Dziennika Bałtyckiego w Gdańsku oraz w Lubelskim Informatorze Kulturalnym "ZOOM”

Po dwudziestu latach życia w Trójmieście, od trzech lat mieszka i pracuje w Lublinie.


Wystawa "Subimago" czynna do 17.02.2012 / od poniedziałku do soboty w godz. 11.00-17.00
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna