Wystawy

Świat miniony i obecny "U lekarzy"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 lutego 2011, 11:37
Autor: Kmo

W sobotę (12 lutego) o godz. 12.00 w lubelskiej Galerii Sztuki Nieprofesjonalnej "U lekarzy” (ul. Chmielna 4) odbędzie się wernisaż wystawy prac Małgorzaty Bochenko pt. "Świat odnaleziony – dwory i pałace Lubelszczyzny”.

Małgorzata Bochenko jest absolwentką Wydziału Stomatologii Lubelskiej Akademii Medycznej. Mieszka i pracuje w Świdniku. Mówi, że malarstwem interesuje się od wielu lat. Inną jej pasją jest historia i obydwie te dziedziny wspaniale się uzupełniają.

Najnowsza jej wystawa przenosi nas w świat miniony i jednocześnie obecny. Dwory i pałace, które swego czasu zostały skazane na zapomnienie, dziś znajdują nowych właścicieli, albo powracają ci dawni i przywracają rodowe siedliska do dawnej świetności.

Autorka wystawy maluje te wciąż zapomniane i te, które odzyskały swój blask i dziś cieszą pięknymi proporcjami, starodrzewem, są często wspomnieniem dawno minionych czasów, a nawet naszej historii.
Na wystawie zobaczymy 30 obrazów barwnych, które wiernie oddają tamten świat, atmosferę czasem nostalgii i zapomnienia, czasem zaś obecności, zadbania, nowego życia.
Warto zobaczyć tę wystawę.  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna