Wystawy

Świat według Kieślowskiego w Nałęczowie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 sierpnia 2011, 11:43

Na wystawie zobaczymy unikatowe egzemplarze plakatów z wielu krajów świata (MATERIAŁY ORGANIZATORA)
Na wystawie zobaczymy unikatowe egzemplarze plakatów z wielu krajów świata (MATERIAŁY ORGANIZATORA)

W Nałęczowie zobaczymy fotosy, plakaty, dokumenty poświęcone twórczości Krzysztofa Kieślowskiego. Będzie też niespodzianka – spotkanie z aktorem Arturem Barcisiem.W poniedziałek, 1 sierpnia, o godz. 16 w Nałęczowskim Ośrodku Kultury otwarta zostanie wystawa poświęcona twórczości Krzysztofa Kieślowskiego zatytułowana "Dekalog Krzysztofa Kieślowskiego”.

Ekspozycja przygotowana przez Muzeum Kinematografii w Łodzi, po raz pierwszy została pokazana w marcu tego roku, a potem towarzyszyła 36 Festiwalowi Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Nałęczów będzie kolejnym miastem, w którym zostanie ona zaprezentowana.

– Na wystawie zobaczymy fotosy, plakaty, dokumenty – wyjaśnia Zbigniew Mazurek z Nałęczowskiego Ośrodka Kultury. Plakaty do filmów Kieślowskiego tworzyli znakomici artyści, wśród nich Andrzej Pągowski, Jakub Erol, Joanna Tylus, Roberta Ratajczyk. Wśród eksponatów są m.in. unikatowe egzemplarze plakatów, drukowanych w bardzo niskim nakładzie w wielu krajach świata.

Po wernisażu i spotkaniu z Arturem Barcisiem, o godzinie 20 rozpoczną się projekcje filmowe. Zobaczymy autorskie prace młodych twórców pod nazwą "Czwarty kolor – twój kolor”. Później w kinie plenerowym na placu odbędzie się projekcja filmu Krzysztofa Kieślowskiego "Krótki film o miłości”.

We wtorek, 2 siepnia, o godz. 16 zaplanowano spotkanie ze Stanisławem Zawiślińskim, biografem Krzysztofa Kieślowskiego. Po spotkaniu w sali widowiskowej projekcja filmu pt. "Still alive. Film o Krzysztofie Kieślowskim”.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna