Wystawy

„Syte Lwy” Łukasza Głowackiego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 czerwca 2012, 13:40

Praca  Łukasza Głowackiego z wystawy Transpozycja
Praca Łukasza Głowackiego z wystawy Transpozycja

Inspiracją do wystawy „Syte Lwy” w Galerii Labirynt jest scena z biblijnej przypowieści o Danielu w jaskini lwów. Wernisaż wystawy w czwartek, 14.06. o godz.19.

Dlaczego lwy są takie łaskawe? – pyta artysta - Nasycone a może znudzone? Czy są częścią boskiego planu? Dwuznacznie odbieram ich nasycenie, choć jest to nie teologiczne.

Łukasz Głowacki podejmuje w swojej sztuce przede wszystkim wątki egzystencjalne. Jego prace są wynikiem namysłu nad kondycją człowieka, jego etycznością. Artystę interesuje też status dzieła sztuki, które jest niedefiniowalne i niezbywalne. Próba zrozumienia obrazu i uchwycenia jego sensu jest stałym punktem odniesienia dla jego rozważań o świecie.

Łukasz Głowacki (ur. 1964) studiował na Wydziale Malarstwa i Grafiki Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku, uzyskał dyplom w pracowni prof. Kazimierza Ostrowskiego i prof. Hugona Lasockiego.

Zajmuje się malarstwem, sztuką performance, tworzy także obiekty i instalacje. W 2000 roku otrzymał wyróżnienie honorowe na Wschodnim Salonie Sztuki w Lublinie. Brał udział w licznych wystawach zbiorowych i wielokrotnie wystawiał indywidualnie.

Otwarcie wystawy - 14.06. (czwartek), godz.19.00, ul. Grodzka 3
Wystawa czynna do 6 lipca 2012 (wtorek – niedziela, godz. 12.00 – 19.00)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna