Wystawy

Tadeusz Rolke i Grupa Twórcza "Motycz" w Szklarni

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 września 2014, 21:55
Autor: opr. pab

Akademia Odkryć Fotograficznych zaprasza na wspólną wystawę fotografii Tadeusza Rolke i Grupy Twórczej "Motycz. Wystawę można oglądać do 12 września w Szklarni w Centrum Kultury w Lublinie.

Tadeusz Rolke (ur. 1929 r. w Warszawie) - polski artysta fotografik, prekursor polskiej fotografii reportażowej. Początki jego twórczości przypadły na lata 50. XX w. Więziony w okresie stalinizmu. Studiował historię sztuki na KUL w Lublinie. W fotografii reportażowej starał się oddawać polską rzeczywistość, tworzyć interwencyjną fotografię reportażową. Zajmował się m.in. warunkami życia Cyganów w podwarszawskich miejscowościach. Rejestrował też życie artystyczne stolicy.

Grupa Twórcza Motycz powstała w listopadzie 2011 roku. Tworzy ją grupa przyjaciół, których połączyła pasja do fotografii.

Kuba Szymański - Grupa Twórcza "Motycz” o wystawie:

Wszystko zaczęło się gdy podczas ubiegłorocznych Międzynarodowych Warsztatów Fotograficznych w Janowie Podlaskim poznaliśmy osobiście pana Tadeusza Rolke.

Przez rok przygotowywaliśmy się do wystawy o kupcach. Znając zdjęcia pana Tadeusza z targu rybnego z Hamburga z 1979 roku, postanowiliśmy ośmielić się i poprosić o zgodę na wspólną wystawę. Fakt, że będziemy mogli pokazać i skonfrontować nasze zdjęcia kupców z dziełami Mistrza, to dla nas wielkie wyróżnienie.

Zafascynowali nas kupcy - ludzie handlujący rozmaitym towarem. Kobiety z czosnkiem i wiejskimi jajami, handlarze sprzedający dywany, balony i koronki, ludzie polecający swoje warzywa, owoce, miody i kwiaty.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna