Wystawy

"Trash Beaty” i "Broń pod kontrolą” w Galerii Białej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 marca 2013, 12:18
Autor: Kmo.

Wystawa w Galerii Białej
Wystawa w Galerii Białej

W Galerii Białej Centrum Kultury (ul. Narutowicza 32) z cyklu Młode Forum Sztuki Galerii Białej otwarta została wystawa Rafała Czępińskiego "Trash Beaty” i Szymona Popielca "Broń pod kontrolą”.

Rafał Czępiński prezentuje zestaw obrazów i obiektów, przedstawiających śmietnikowe odpady oraz różne pojemniki do ich składowania często na tle różnych napisów i symboli w formie graffiti, napisów, zachlapań, zabrudzeń itd.

Poprzez ten zabieg, oraz podniesienie śmieci do rangi artystycznego tworzywa, autor chce przekazać, że to co uchodzi za brzydkie, zbędne i bezużyteczne może zawierać wartości estetyczne i stawać się "piękne”. Ta prezentacja jest magisterską pracą dyplomową na kierunku malarstwo zrealizowaną w Pracowni Intermediów i Rysunku ISP WA UMCS w Lublinie.

Szymon Popielec w swoich pracach wykorzystuje zestawy plastikowych żołnierzyków wraz z dołączonymi do nich akcesoriami. Każdy z nich jest przemalowywany na zupełnie inne postacie, które reprezentują różne społeczne grupy. Oprócz pojedynczych, figurek występują również takie, które uczestniczą w różnych scenach rodzajowych rozgrywających się w społeczeństwie.

Są to znane osoby z pop kultury, pomieszane z przeciętnymi obywatelami. To sugestia, że każdy z nas jest "wojownikiem swoich czasów”, walczącym o swoje pragnienia, marzenia, które nie zawsze są pozytywne. Każda postać przybiera różnorodne kamuflaże by zrealizować swoje plany i strategie.

Wystawa jest licencjackim dyplomem na kierunku malarstwo, który powstał w Pracowni Intermediów i Rysunku w Kolegium Sztuk Pięknych UMCS w Kazimierzu Dolnym.

Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna