Wystawy

W Galerii 31 MBP: Ilustracje Piotra Fąfrowicza

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 czerwca 2010, 10:55

Wystawa najnowszych ilustracji książkowych Piotra Fąfrowicza zostanie otwarta w poniedziałek (21.06) w Galerii 31 MBP w Lublinie.

Piotr Fąfrowicz – rocznik 1958 – to nie tylko twórca znakomitych obrazów, kreujący na nich intrygujący, osobny, bardzo poetycki świat.

Artysta związany z Kazimierzem Dolnym i Lublinem od kilku lat wspaniale ilustruje książki dla dzieci. Prawie każda książka zilustrowana przez Fąfrowicza otrzymuje nagrodę lub wyróżnienie w konkursach plastycznych w kraju lub za granicą.

Największe sukcesy przyniosła mu współpraca z Małgorzatą Strzałkowską i Grażyną Ruszewską. Za ilustracje do książki "Zielony, żółty, rudy, brązowy” pierwszej pisarki zdobył wyróżnienie PS IBBY w konkursie Książka Roku 2003.

Za ilustracje do książki "Leon i kotka, czyli jak rozumieć mowę zegara” drugiej pisarki zdobył nagrodę w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2003, a za obrazki do jej książki "Wielkie zmiany w dużym lesie” dostał nagrodę w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2005.

Najnowszym dokonaniem Fąfrowicza w tej dziedzinie jest oprawa plastyczna książki "Tatsu Taro, syn smoka” Miyoko Matsutani. Lubelski artysta swoimi barwnymi, a jednocześnie oszczędnymi ilustracjami świetnie wpisał się w klimat tej egzotycznej baśni.

Ilustracje Fąfrowicza do książki "Tatsu Taro, syn smoka” Miyoko Matsutani będzie można oglądać od poniedziałku w Galerii 31 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie.

Wernisaż zaplanowano na godz. 10.30.

Adres: ul. Braci Wieniawskich 5.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna