Wystawy

W Galerii Białej: Sportowcy Dwurnika

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 maja 2010, 10:04

Na kolejnej, otwieranej w środę (26.05), wystawie z okazji 25-lecia Galerii Białej, pokazane zostaną prace Edwarda Dwurnika.

Warszawski malarz, jeden z najsławniejszych polskich artystów, jest związany z lubelską instytucją od 2003 roku. Wtedy to zaprezentował w niej malarstwo abstrakcyjne. Był to pierwszy pokaz nowego cyklu.

Pięć lat później odbyła się podwójna ekspozycja obrazów miast i miasteczek, na której dzieła Dwurnika zostały zestawione z pracami najsławniejszego malarza samouka – Nikifora.

Równie niezwykła będzie nowa wystawa. W Galerii Białej zobaczymy wybór kilkudziesięciu obrazów olejnych z cyklu "Sportowcy” z lat 1972–2010.

Tytuł cyklu, składającego się z ponad trzystu prac, pochodzi od nazwy najtańszych, śmierdzących papierosów bez filtra, powszechnie palonych w czasach PRL.

Obrazy przedstawiające różnorakie typy ludzkie, zarówno osoby anonimowe, jak i powszechnie znane, tworzą intrygującą kronikę, dokumentującą obyczajowe, polityczne i kulturowe zmiany w naszym kraju, a także niezmienne schematy zachowań.

Wernisaż odbędzie się o godz. 18. Adres: ul. Narutowicza 32.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna