Wystawy

W galerii Wirydarz: Kobiety Bogusława Jagiełły

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 czerwca 2010, 15:18

Bardzo kobieca i bardzo intrygująca wystawa gorzowskiego artysty Bogusława Jagiełły zostanie otwarta w środę (30.06) w Lublinie.

W Galerii Sztuki "Wirydarz” będzie można zobaczyć 30 niezwykłych kobiet. To będą panie piękne i pięknie namalowane, niektóre gustownie ubrane, inne nagie, a wszystkie z tajemniczo przymkniętymi oczami.

Unikatowe kobiety uczynił bohaterkami swoich obrazów Bogusław Jagiełło. Jak ujawnia artysta, to postaci w dużej mierze wyimaginowane, choć część ma swoje pierwowzory w życiu realnym czy na płótnach innych twórców. Ale ostateczne wizerunki są daleko posuniętą stylizacją Jagiełły, w której malarz stosuje niekiedy abstrakcyjną grę linii i plam i środki surrealistyczne.

Prace gorzowianina są kreacją, w której dąży do estetycznego ideału. Jak mówi malarz, nie interesuje go tworzenie portretów psychologicznych. Dlatego jego bohaterki mają przymknięte oczy i nie da się z nich niczego wyczytać. Zatem jeśli ten czy inny obraz jest zwierciadłem czyjejś duszy, to najprędzej wnętrza twórcy.

Jeżeli kogoś zaintryguje osobowość Bogusława Jagiełły, w środę w Wirydarzu będzie mógł z nim osobiście porozmawiać. Oczywiście po oficjalnym otwarciu wystawy, którego dokona wspólnie z Piotrem Zielińskim, szefem galerii i zarazem kuratorem ekspozycji. Początek o godz. 18. Adres: ul. Grodzka 19.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna