Wystawy

W MDK2: Jamowe rysunki Bielińskiej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 kwietnia 2010, 17:37

Na wernisaż wystawy Joanny Bielińskiej "Szkice z Grolsch Pubu” zaprasza na czwartek (22.04) Młodzieżowy Dom Kultury nr 2.

Na ekspozycję złożą się rysunki dokumentujące jam sessions w Grolsch Pubie. Odbywają się one cyklicznie we wtorki i w czwartki. Dominują na nich klimaty bluesowe.

W jamach biorą udział muzycy z The River i z innych grup oraz soliści. Grają na gitarze akustycznej, na basie, na bębenku, na perkusji, na harmonijce, na klawiszach, na tamburynie, a nawet na tarze do prania. Generalnie – na wszystkim, na czym potrafią i mają ochotę grać.

Do grających może dołączyć każdy, kto ma swój sprzęt i chęć wspólnego muzykowania.

Jamującym muzykom często przysłuchiwała się plastyczka Joanna Bielińska, pochodząca z Józefowa koło Otwocka. – Moim sposobem na odnalezienie się w Lublinie było rysowanie na wszystkich imprezach kulturalnych, w których uczestniczyłam, na spektaklach, koncertach, spotkaniach towarzyskich. W ten sposób zdobywam siły do działań na innych płaszczyznach życia – mówi artystka.

Teraz postanowiła pokazać wybór swoich rysunków. – Ograniczenie wystawy do szkiców z Grolsch Pubu wynika z długotrwałego odwiedzania tego miejsca i powstania bogatego zbioru rysunków, a przede wszystkim z prawie rodzinnych relacji z ludźmi tam bywającymi – wyznaje Bielińska.

Podczas czwartkowego wernisażu w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 odbędzie się jam session – zagrają narysowani. Start o 18. Adres: ul. Bernardyńska 14A.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna